Kapcsolat

Több mint 30 éves múltjával a Weinberg neve Magyarországon egyet jelent a magas fokú szakmai színvonallal és felkészültséggel. Egyensúlyt teremtünk régi és új, hagyomány és innováció között.
A folyamatos és stabil fejlődés mellett harmóniában élünk környezetünkkel. Ezt a harmóniát osztjuk meg ügyfeleinkkel és munkavállalóinkkal is.

icon_widget_image H-P: 8:00 - 16:00; Sz-V: Zárva icon_widget_image 3950 Sárospatak, Malomkőgyár u. 7 icon_widget_image +36 47 511 040 fax: +36 47 313 807 icon_widget_image info@weinberg.hu

A jövő építői – Interjú nyári szakmai gyakorlatosainkkal

A korábbi évekhez hasonlóan a Weinberg idén nyáron is hat héten keresztül biztosított szakmai gyakorlatot lelkes és tehetséges egyetemistáknak. Az alábbi interjúban Forczek Zsombor, Illés Bence, Kántor Kincső, Mocsári Benedek és Szabó Krisztina mesélnek élményeikről, az általuk elsajátított szakmai ismeretekről, valamint arról, hogyan segítette őket ez a tapasztalat jövőbeli karrierjük felé vezető úton. A következő sorokban kiderül, hogy milyen kihívásokkal szembesültek, milyen készségeket fejlesztettek, és hogyan látják a jövőt a gyakorlat után.

Melyek voltak a legfontosabb szakmai ismeretek vagy készségek, amelyeket a nálunk töltött szakmai gyakorlat során elsajátítottál?

Forczek Zsombor: Nagyobb tervek átlátása, illetve hogyan épülnek fel a projektek már a kezdetektől.

Illés Bence: Több olyan készséget is gyakorolhattam, melyet eddig csak elméleti szinten tanultam. Mindezek mellett persze tovább fejleszthettem már meglévő szakmai ismereteimet, melyeket vagy az egyetemen, vagy a korábbi szakmai gyakorlatokon sikerült elsajátítanom.

Kántor Kincső: A beszerzési gyakornoki időm alatt rengetek fontos készséget sajátítottam el, amelyek nagyban hozzájárultak a szakmai fejlődésemhez. Megtanultam hatékonyan kezelni a beszállítókkal és alvállalkozókkal való kommunikációt, valamint elsajátítottam a beszerzési folyamatok részleteit.

Mocsári Benedek: A legfontosabb talán az volt, hogy végre a gyakorlatban láthattam mindazt, amiről eddig csak tanultam az egyetemen.

Szabó Krisztina: A rögzítéstechnikába és a tetőpanelezésbe nyertem betekintést, illetve megismerhettem a gyárban lévő fémmegmunkáló gépek működését is. A legfontosabb szakmai készségnek a szakszavak helyes használatát gondolom, ezért erre nagy hangsúlyt fektettem, így azt gondolom, ebben biztosan fejlődtem valamelyest. A kedvenc szakszavam a diafragma lemez.

Milyen projekteken vagy feladatokon dolgoztál, amelyek különösen érdekesek vagy kihívásokkal teli voltak számodra?

F.ZS.: A legtöbb feladat kihívásokkal teli volt mivel még sosem kellett terveken mennyiségeket számolnom: ilyen volt például a földmunka, a burkolatok és a bádogozáshoz szükséges mennyiségek kiszámolása.

I.B.: Betekintést nyerhettem több folyamatban lévő projektbe, valamint pályázati anyagokba is, de legtöbbet a Miskolcon épülő Meleghy projekttel foglalkozhattam. Érdekes és izgalmas volt egyben látni ezeket a folyamatokat, azt, hogy milyen apró részletekre kell figyelni, mennyi mindennel kell foglalkoznunk mind tervezőként, mind kivitelezőként. A tanulmányaim során sajnos nem volt lehetőség ekkora projektekkel találkozni és foglalkozni, de a 6 hét szakmai gyakorlatnak hála, szélesebb lett a látóköröm és a későbbi munkáim során több mindenre tudok majd gondolni, s figyelni.

K.K.: A legnagyobb kihívást nekem az jelentette, hogy egyáltalán nem mozogtam otthonosan az építőiparban. Sokszor számomra ismeretlen anyagoknak, termékeknek kellett utánanéznem, hogy tudjam, pontosan mire is van szükségünk. Viszont egyre többet tanultam, és ennek a tudásnak a jövőben is hasznát vehetem.

M.B.: A legérdekesebb talán az volt, amikor a megrendelők képviselőivel kellett valamilyen műszaki kommunikációt folytatni, valamint az elkészült szerkezeti elemek ellenőrzése, mert olyankor beleláthattam, hogy egyes munkafolyamatoknál mire kell nagy figyelmet fordítani és milyen hibalehetőségek adódhatnak.

Sz.K.: A kapott feladatok közül a hajlított elemek (pl.: tetőpanel lezáró cseppentő szegély, acéllemez-oromszegély stb.) felszínének kiszámolását élveztem a legjobban. Ez a feladat azért tetszett, mert egy jelenleg zajló projekt elemeit számolhattam.

Milyen hatással volt rád a szakmai gyakorlat, és hogyan segítette a jövőbeli karrieredhez való felkészülést?

F.ZS.: Lehetőségem volt az építkezésekre is kimenni, ami nagyon tetszett, emiatt elgondolkoztam azon is, hogy amikor végzek az egyetemmel inkább kint az építkezésen dolgoznék szívesen.

I.B.: Leendő építészmérnökként még inkább megbizonyosodtam arról, hogy mennyire fontos egy átgondolt, részletes terv, hiszen ez nagyban meg tudja könnyíteni mind a háttérben, mind a kivitelezésben részt vevő kollégák munkáját. Ahogy a tanulmányaim során eddig is a precizitásra törekedtem, a jövőben is ez lesz a célom.

K.K.: A szakmai gyakorlat alatt szerzett tapasztalatok nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy magabiztosan mozogjak a beszerzés területén és jobban megérthettem egy vállalat működését. A megszerzett gyakorlati tudás és a projekteken, feladatokon való részvétel lehetőséget adott arra, hogy jobban megértsem a beszerzési folyamatok összetettségét, és hogyan tudom hasznosítani ezeket nagyvállalati környezetben. Ez a pár hónap felkészített arra, hogy hatékonyan kezeljem a jövőbeni kihívásokat, és biztos alapokat adott a szakmai fejlődéshez.

M.B.: A szakmai gyakorlat motiváló hatással volt rám, adott egy plusz lökést, ami talán segít az egyetem utolsó részének elvégzésében. A jövőbeli karrieremhez való felkészülésben sokat segített azzal, hogy egy tágasabb képet mutatott róla, milyen irányokba lehet menni az építőmérnöki diplomával.

Sz.K.: A munkahelyen kedves és kiegyensúlyozott emberek vettek körül, ebből adódóan jól éreztem magam. A tőlük kapott segítségeket köszönöm! A mentoromnak hála gyorsabban ment a szakmai fejlődés, neki külön köszönöm! Az itt megszerzett ismereteket remélem később kamatoztathatom a tervezésben vagy a kivitelezésben.

BUILD Together!

Kommenteljen